Вулканът Попокатепел в Мексико изхвърли стълб от пепел на височина от 3,5 километра, съобщи националната служба за гражданска защита на Мексико, предаде БГНЕС. Това е поредна силна активност на вулкана в последната седмица.
Още: Тръмп: Не е моя работа да сключвам сделка с Путин, тук съм за друго
Още: Тръмп: Русия я чакат тежки последици, ако срещата в Аляска не донесе напредък (АУДИО)
BREAKING: A volcanic explosion rocked the Popocatepetl volcano in the state of Puebla in central Mexico, ash is expected to fall on the entire surrounding area. pic.twitter.com/jXzkxgeJZh
— News_Executive (@News_Executive) May 16, 2019
След изхвърлянето на пепел, вулканът продължил своята дейност, изхвърляйки газове на височина 800 метра. Мексиканските власти предупреждават да не се правят опити хора да се приближат до вулкана.
Още: Лавров с блуза с надпис СССР: Това е публично отричане на Руската федерация като държава (ВИДЕО)
Още: Доналд Тръмп награждава Силвестър Сталоун и KISS за заслуги към американската култура
Попокатепел, чието име се превежда от ацтекски език като "планина от дим", се издига над морското равнище на 5,4 хиляди метра. Той отдавна е един от символите на Мексико.
В момента активността и емисиите на пепел от вулкана представляват допълнителна опасност поради скорошното замърсяване на атмосферата, зафиксирано миналата седмица над цялата долина на Мексико Сити.
Още: Тръмп опъва червения килим за издирвания от съда в Хага Владимир Путин (ВИДЕО)
Още: Цели 600 колективни процеса за предполагаеми бандити в Салвадор