Възобновяват протестните действия заради казуса с нападението на роми над деца край Асенoвград. Утре, 3 декември, точно в 16 ч. асенoвградчани се събират на обичайното място – пред паметника на Цар Иван Асен II в града. Протестът ще бъде подновен заради освобождаването под гаранция на седем от общо 11-те роми, участвали в побоя над спортисти и треньори от СККК „Асеновец“.
Още: Калиниците в Асеновград: Градът отново „облече“ бяла премяна
Още: Стотици „калиници“ ще се съберат в Асеновград на Еньовден (ПРОГРАМА)
Родители и потърпевши от случката през изминалото лято не са доволни от решенията, които взимат магистратите, в полза на подсъдимите.
"Протестираме за това, че обвинителният акт е направен така, че да могат да ги оправдаят. Няма го Иван Чорлов – треньорът на когото отрязаха пръста. Дъщеря ми също е призована като свидетел, а не като потърпевш", обясни Йордан Тодоров - инициатор на протеста и баща на две от пострадалите деца.
Той подчерта, че ако четиримата, останали в ареста на този етап, бъдат освободени, решението задължително ще се обжалва пред по-висока инстанция.
Още: Градският плувен комплекс в Асеновград – място за релакс и спорт
Още: Увредената алея в Асеновград ще бъде възобновена и облагородена
Снимка: архив
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Музеят в Асеновград събира спомени от „калиниците“ в миналото
Още: Осигурен е пешеходен достъп до кв. „Запад“ в Асеновград, съставен е акт на строителя