Силите на хутите в Йемен са изстреляли ракети и дронове по британски, американски и израелски кораби, обявиха самите те в неделя. Това е последната от кампанията на атаки срещу корабоплаването в подкрепа на палестинците във войната в Газа, пише Reuters.
Още: Нов опит на флотилията с помощи за Газа да пробие израелската блокада
Още: Само за ден: 120 нелегални мигранти хванати в Турция
Новите набези на хутите
Свързаната с Иран групировка заяви, че е взела на прицел британски кораб и редица американски фрегати в Червено море, докато в Арабско море и Индийския океан е атакувала два израелски плавателни съда, които се отправят към израелски пристанища.
Операциите са се състояли през последните 72 часа, заяви военният говорител на хутите Яхия Сари в телевизионно изявление, без да предоставя повече подробности.
По-рано британската фирма за сигурност "Амбри" съобщи, че е получила информация, сочеща, че плавателен съд е бил нападнат тази неделя в Аденския залив на около 102 морски мили югозападно от Мукалла в Йемен.
Още: Силно земетресение разлюля Индия (ВИДЕО)
Още: Ситуацията в Газа обсъди турският външен министър с колегите си от Катар и Йордания
Ответният удар на САЩ и Великобритания
Великобритания и САЩ започнаха ответни удари срещу хусите.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Непоколебима подкрепа от Тръмп: Марко Рубио пристигна в Израел
Още: Австралия ще инвестира 8 милиарда долара в атомни подводници
Американските сили са унищожили мобилна ракетна система земя-въздух в контролиран от хутите район на Йемен в събота, съобщи Централното командване на САЩ (CENTCOM).
Американските сили също свалиха безпилотен летателен апарат над Червено море, се казва в изявлението на компанията, като се добавя, че кораб на коалицията също е открил, ангажирал и унищожил една входяща противокорабна ракета. Не се съобщава за пострадали или щети. ОЩЕ: Датски кораб едва не потъна при атака на хутите заради неизправност: Военният министър бесен (ВИДЕО)