Севернокорейският лидер Ким Чен Ун е призовал миналата седмица по време на реч въоръжените сили на страната да подобрят военните си способности, предаде Ройтерс, позовавайки се на днешно съобщение на севернокорейската агенция КЦТА.
Още: След труса: В Турция започна разчистването на рухналите сгради (ВИДЕО)
Още: Втори опит: Грета Тунберг отново ще отплава с хуманитарна помощ за Газа
ОЩЕ: Северна Корея започва масово производство на дронове камикадзе
Ким е говорил по време на конференция на военни офицери и на политически инструктори, проведена в петък в Пхенян.
Ким е заявил, че заплашителното поведение на САЩ и на съюзниците им, включително на Южна Корея, както и военната им конфронтация със Северна Корея, са засилили напрежението на Корейския полуостров до „най-лошата фаза в историята“ и е призовал военните да проведат подготовка за война, съобщи КЦТА.
Още: Японските власти поискаха масова евакуация
ОЩЕ: Ким Чен Ун нарече ядрения потенциал на САЩ "заплаха за Пхенян"
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: След силното земетресение в Турция – съборени сгради, загинал и десетки ранени (ВИДЕА)
Още: Много силно земетресение удари Турция: 6,1 по Рихтер по първи оценки (ВИДЕО)
Междувременно севернокорейската медия съобщи, че вчера в страната е приета руска делегация, водена от министъра на природните ресурси и околната страна Александър Козлов, която ще води преговори, свързани с търговията и икономиката.