Черните кутии на казахстанския самолет, който по-рано днес катастрофира малко след като излетя от Алмати за казахстанската столица Нурсултан, са намерени и са изпратени за анализ, предаде DPA, като се позова на казахстанската информационна агенция Казинформ.
Още: Военен експерт: Нетаняху води политика, която обслужва личния му интерес, а не този на Израел
Още: Безразсъдна и ужасяваща: Лондон за атаката на Израел в Газа
Властите съобщиха, че експерти се опитват да установят дали трагедията е причинена от техническа неизправност, или от човешка грешка.
Самолетът на авиокомпания "Бек еър" мина през бетонна стена, а после се вряза в двуетажна жилищна сграда малко след излитането. В машината е имало 93 пътници и петима души екипаж, сред които и четирима чужденци. - двама украинци, един китаец и един киргизстанец.
Според най-новите данни на заместник-министъра на здравеопазването Камалзан Надиров, цитиран от Казинформ, жертвите на катастрофата са 12. Ранените са 67, като от тях 47 остават в болница. Сред тях има 9 деца. Осем от ранените са в изключително тежко състояние.
Още: Израел: ООН са "маши на "Хамас"
Четиримата чужденци, намирали се в самолета, са оцелели. По-рано от МВнР съобщиха, че сред пътуващите в самолета няма българи.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Комисия на ООН: Действията на Израел в Газа са геноцид
Още: Защита от Русия или от САЩ? Ученията "Запад-2025" накараха Индия да избере
Сградата, в която се е ударила машината, е била в строеж и в нея не е имало хора в момента на сблъсъка.