Израелското разузнаване е прекратило прослушването на ръчните радиостанции на ислямистката групировка "Хамас" още преди една година, тъй като е счело това за "загуба на усилия".
Още: МААЕ допуска срив в ядрения център на Иран, унищожена е ключова инфраструктура (СНИМКИ)
Още: Ударите на Нетаняху - лакмус за руско-иранската "дружба"
Елитното военното звено за сигнално разузнаване 8200 на Израел е преценило, че не си струва да се хаби ресурс за прослушването, твърди The New York Times, позовавайки се на източник.
Още: Загинала: Майката на отвлечената от "Хамас" Шани Лук потвърди гибелта й
В обширен материал за провалите на разузнаването, които позволиха да се случи изненадващата кървава атака на "Хамас" от 7 октомври, изданието посочва и, че американските шпионски агенции също до голяма степен са спрели да събират информация за "Хамас" през последните години, вярвайки, че Израел е успял да сдържи заплахата от терористичната групировка.
Още: Иран отрече да е искал Кипър за посредник с Израел
Още: Израелските танкове са в покрайнините на Газа (ВИДЕО)
Още: Ще получи ли Иран подкрепа от Русия и Китай: Говори Велизар Шаламанов
Още: "Атакуват жилищни райони, седим в бомбоубежищата": Разказ на българи в Израел