Обстрелвайки гражданите на Украйна, Кремъл се притесни за цивилните в Газа след смъртта на Синвар

18 октомври 2024, 16:03 часа • 1987 | прочитания

Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков заяви, че Русия е „дълбоко обезпокоена“ от убийството на лидера на "Хамас" Яхия Синвар от израелските сили в Ивицата Газа.

Още: Иран и Западът обсъдиха ядрената програма в Женева: Какво си казаха? (ВИДЕО)

Още: Насред войната с Израел: Силен трус удари Иран

Още: Руска атака по Одеса, Полтава и Херсон - уцелен е медицински център (ВИДЕО и СНИМКИ)

Руска загриженост за хуманитарната катастрофа в Газа и Ливан

Запитан по време на брифинг за реакцията на Кремъл на новината за смъртта на Синвар, Песков каза, че основната загриженост е свързана с „последиците за цивилното население, които наблюдаваме“.

Още: Руска ракетна атака в Николаев, има пострадали (ВИДЕО)

Още: Външно с призив към българите в района на Близкия изток

Още: Иран успя да удари Израел с балистични ракети в 17-ата си атака от операция "Истинско обещание 3" (ВИДЕО)

Той избягваше да споменава повече името на Синвар, като вместо това каза, че „хуманитарната катастрофа, която се наблюдава както в Газа, така и в Ливан, е предмет на сериозна загриженост“.

Снимка: Kremlin.ru

Още: Поредна руска ракетна атака по Одеса - има жертва, ранени и повредени кораби

Още: С пълна газ по магистралата, но недостатъчно: Командир на "Хизбула" умря при израелски въздушен удар (ВИДЕО)

Още: МААЕ потвърди щети по реактора, даващ на Иран алтернативен път към ядрено оръжие (ВИДЕО)

Междувременно Русия продължава обстрела по цивилни в Украйна и не спира да руши инфраструктурата на съседната страна в пълномащабната война. Началото ѝ даде диктаторът Владимир Путин през февруари 2022 г.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Димитър Радев
Димитър Радев Отговорен редактор
Новините днес