Огнено опустошение в голям университет в Хонконг след пореден сблъсък на демонстранти и полиция (ВИДЕО)

18 ноември 2019, 07:21 часа • 1833 | прочитания

Огромен пожар избухна близо до сградата на Политехническия университет в Хонконг в резултат на сблъсъци между протестиращите и полицията, съобщава местната телевизия RTHK.

Още: Силни ветрове, прашни бури и проливни дъждове: Времето взе жертви (ВИДЕО)

Още: Русия се съюзява с талибаните

Съобщава се, че полицията е влязла в района на университета около 5:30 часа сутринта местно време след продължителни сблъсъци с демонстрантите, които окупираха сградата в продължение на няколко дни. Няколко души са арестувани, а в отговор на щурма, протестиращите започнаха да хвърлят коктейли "Молотов", което най-вероятно е предизвикало пожара.

Още: Свлачище унищожи най-малко 20 къщи

Още: Още едно обвинение за сваления от власт южнокорейски президент

Още: Заради напрежението: Индия затваря въздушното си пространство за пакистански авиолинии

Още: Япония се готви за война

До момента не е ясно дали има жертви и пострадали, посочва БГНЕС.

По-рано в изявление полицията съобщи, че радикални антиправителствени демонстранти са подпалили моста, свързващ кампуса на Политехническия университет с метростанцията. Органите на реда са използвали сълзотворен газ, за да разпръснат множеството.

Още: Иран обеси гражданин на Израел за шпионаж

Още: Филипините сключиха нов военен пакт заради настъплението на Китай

В последните дни сблъсъците в Хонконг се ожесточиха, протестиращите промениха тактиката и започнаха да заемат университетски кампуси. От съображения за сигурност всички училища са затворени и няма да отворят в днес, 18 ноември.

Масови протести, провокирани от разглеждането на законопроекта за екстрадиция, се провеждат в Хонконг от началото на юни. Оттогава досега са задържани повече от 3600 души, най-младият от които е на 12 години. Над 1500 са хоспитализирани с различни наранявания. Ранени са повече от 400 полицаи.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес