Смъртоносният ракетен обстрел между палестинските и израелските бойци в Газа толкова се нажежи, че ООН изрази опасения за задаваща се пълномащабна война, съобщи Би Би Си.
Още: Иран екзекутира опозиционер, който писал до Зеленски с предложение да се сражава за Украйна
Още: За да има морал и ценности: Без интернет в Афганистан
За близо две денонощия палестинците в рейона, който се контролира от "Хамас", изстреляха 1050 ракети към Израел, основно към Тел Авив.
850 от тях са паднали в Израел или са били прихванати от противовъздушната система "Железен купол", обявиха военните. Заснети кадри показваха как ракетите светят в нощното небе над Тел Авив, като някои се взривяват, ударени от израелската ПВО.
Израел отговори със стотици въздушни атаки, като разруши две многоетажни жилищни сгради във вторник и сряда. Здравното министерство на Ивицата Газа каза, че жертвите на израелските удари са най-малко 43, включително 13 деца и три жени, предаде АП. Почти 300 палестинци са пострадали. Израелската страна съобщи за 6 жертви. Стана ясно също, че при ударите са били ликвидирани важни фигури от разузнаването на "Хамас".
Още: Фон дер Лайен заради Газа: Да сложим край на търговията с Израел
Още: Япония е изправена пред нарастваща вълна от ксенофобски настроения
Засега в българското посолство в Израел не са постъпвали сигнали за пострадали български граждани. Това съобщи пред bTV българският посленик в Израел Румяна Бъчварова. Тя разказа още, че всяко израелско семейство има скривалище и през нощта много от тях са ги използвали.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Египет готов с планове за действие, ако палестинците бъдат притиснати към границите му
Още: Папа Лъв XIV осъди "недопустимото" положение на палестинците в Газа
По думите на Бъчварова благодарение на системата "Железен купол" населението е доста добре защитено.
Още: Нарендра Моди: Поставихме Пакистан на колене
Още: Трима европейски външни министри преговарят с Иран за ядрената програма