Компания Boeing Co. не е информирала авиокомпаниите и пилотите, че функцията за управление на полета на Boeing 737 MAX 8 и MAX 9 в извънредна ситуация може да се снижи. Това може да е довело до катастрофата на Boeing 737 MAX 8 в Индонезия, съобщи The Wall Street Journalу като се позовава на разследващи катастрофата.
Още: "Крути мерки": САЩ няма да дават визи на чуждестранни тираджии
Още: "За над 50 млн. чужденци": САЩ затяга проверките на американските визи
Новата функция позволява да се избегне падане, което възниква, ако носът на самолета е прекален високо. При това при извънредна ситуация системата може рязко да спусне носа, заради което лайнерът може рязко да наклони на долу носа.
Пилоти и представители на авиокомпании заявиха, че не са били предупредени за подобна функция, а системата на по-старите модели е изисквала други действия. В упътванията и тренировъчните материали също не е упомената тази особеност, казаха от Федералното управление на САЩ.
От Boeing не са коментирали твърденията, а само отбелязаха, че сътрудничат с разследващите катастрофата в Индонезия. „Ние сме убедени в сигурността на 737 MAX”ы казаха от компанията.
Още: Тръмп ще патрулира с полицията и военните във Вашингтон (ВИДЕО)
Още: От любовта до омразата има една крачка: Заплаши ли Тръмп Путин като отхвърлен любовник?
Припомняме, че Boeing 737 на авиокомпания Lion Air падна в морето край Ява на 29 октомври. Всички, намиращи се на борда – 189 души загинаха. Преди фаталния полет самолетът е летял 18 пъти.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Тръмп дава назад: Отстъпва от преговорите между Зеленски и Путин
Още: Тръмп с намек към Украйна: Нападението е най-добрата защита, предстоят интересни времена