Русия предупреди за опасна треска в Индия

05 февруари 2018, 08:22 часа • 1352 | прочитания

Здравните власти в Русия предупредиха гражданите си, пътуващи в Индия за избухване на опасната горска треска Кианасур.

Още: Още едно обвинение за сваления от власт южнокорейски президент

Още: Заради напрежението: Индия затваря въздушното си пространство за пакистански авиолинии

Според индийските власти в щата Махарашатра (в централната част на страната), от началото на януари в окръг Синдхудург изследват избухване на горската болест, предаде БГНЕС.

На 30 януари са ваксинирани вече 50 хиляди от застрашените 100 хиляди души.

Киасанурската болест е остра вирусна инфекция с огнище в природата. Инкубационният период е от три до осем дни.

Още: Япония се готви за война

Още: Иран обеси гражданин на Израел за шпионаж

Първоначално той е изолиран през 1957 г. при хора и при два вида горски маймуни.

Човекът е случаен домакин, който не играе роля в предаването на вируса. Важна роля в разпространението на болестта играят бозайниците, особено дивите животни, катерици и плъховете, както и маймуните. Маймуните са застрашени най-много от евентуален фатален изход.

Любопитно е, че болестта има ясно изразено териториално ограничение. Извън ендемичните огнища в Индия болестта не се открива никъде другаде. Това изключително строго географско положение на фокуса на болестта до ден днешен остава неразбираема мистерия.

Заболяването започва остро, с треска, главоболие и мускулни болки. При тежки случаи се развива стомашно-чревно кървене, като периодът на възстановяване е дълъг - до 4 - 5 седмици. Степента на смъртност достига 10%. Имунитет се появява след заболяването.

Още: Пакистан: Индия планира да ни атакува в следващите 24-36 часа (ВИДЕО)

Още: Неприятности за отстранения от власт президент на Южна Корея: Прокуратурата нахлу в частната му резиденция

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес