След Путин: Си Дзинпин може и да не отиде на срещата на Г-20

10 ноември 2022, 12:05 часа 2605 прочитания 0 коментара

Китайското външно министерство все още не е потвърдило, че китайският президент Си Дзинпин ще участва на срещата на Г-20 в Бали, Индонезия. Това съобщава беларуската опозиционна медия NEXTA, а същата информация има и в контролираната от Кремъл руска държавна информационна агенция ТАСС.

Още: Турция приветства създаването на транзитен коридор между Азербайджан и Армения

Още: Два гръцки самолета са спуснали над 8 тона помощи в Газа

Според информацията, на брифинг говорител на китайското външно министерство казал, че още няма информация и че ще има допълнителни данни какво ще се случи.

Президентът на Индонезия Джоко Уидодо вече обяви, че Дзинпин и американският му колега Джо Байдън са заявили участие на срещата. Срещата трябва да се проведе на 15-16 ноември.

Припомняме, че от руска страна вече обявиха, че Владимир Путин няма да участва на срещата, а там ще отиде руският външен министър Сергей Лавров. По този повод Олексий Арестович, съветник на политическия кабинет на украинския президент Володимир Зеленски, коментира слух, че Путин се отказал да ходи в Бали, защото "висш западен политик" се заканил да му удари шамар, щом го види. Кой ще е този политик - Шолц ли? Или Макрон? Как си го представяте, иронизира Арестович.

Още: Външно с позиция относно разширяването на военната операция в Ивицата Газа

Още: Германия спря износа на военно оборудване, което може да бъде използвано в Газа

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес