От 21:00 на 16.11 до 07:00ч на 17.11.2024 г. турската митническа администрация спира обработката на товарни превозни средства на ГКПП Лесово и ГКПП Капитан Андреево, предаде БГНЕС. Причината - въвеждане на нова информационна система за транзит NCTS-P5, съобщиха от Агенция „Митници“.
Още: Втори опит: Грета Тунберг отново ще отплава с хуманитарна помощ за Газа
Още: Японските власти поискаха масова евакуация
Още: Сериозен хаос с преминаването на границата между Словения и Австрия
Каква е новата митническа система?
Във връзка с преминаване на Република Турция към фаза 5 на NCTS турската митническа администрация е обявила планирана неработоспособност на националното си транзитно приложение за периода от 23:00 часа на 16.11.2024 г. до 07:00 часа на 17.11.2024 г.
В тази връзка турските митнически власти планират спиране на обработката на товарни превозни средства за около 12 часа от 21:00 часа вечерта на 16.11.2024 г. В този период преминаването на товарни превозни средства в посока от и за Република Турция няма да бъде възможно.
Още: След силното земетресение в Турция – съборени сгради, загинал и десетки ранени (ВИДЕА)
Въвеждането на новата система няма да засегне туристическия трафик, като леките автомобили и автобусите ще продължат да бъдат обработвани.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Много силно земетресение удари Турция: 6,1 по Рихтер по първи оценки (ВИДЕО)
Агенция „Митници“, Министерството на вътрешните работи и Министерството на транспорта и съобщенията на Република България са координирали своите действия по организация на движението и обработката на товарни превозни средства с цел недопускане на големи струпвания в районите на двата гранични пункта.
Още: Германия също засилва граничния контрол