Twitter премахна пост и на иранския духовен лидер Али Хаменей

10 януари 2021, 09:39 часа 1873 прочитания 0 коментара

Twitter отново взе драстични решения срещу световен политически лидер и изтри съобщение, публикувано от иранския духовен водач Али Хаменей, който заяви, че е невъзможно да се вярва на американските и британските ваксини срещу новия коронавирус. Социалната мрежа счете, че този туит нарушава правилата му и избра да го изтрие, съобщава „Дойче Веле“.

Още: Силно земетресение разлюля Индия (ВИДЕО)

Още: Ситуацията в Газа обсъди турският външен министър с колегите си от Катар и Йордания

"Забранено е да се внасят ваксини, произведени в САЩ или Великобритания. Не можем да им вярваме. Не е невъзможно те да искат да заразят други нации", се казва в съобщението на Хаменей, което възпроизвежда част от речта му.

Съобщението, което беше онлайн в петък, беше премахнато. „Този туит вече не е достъпен, защото нарушава правилата на Twitter“, заяви социалната мрежа.

Посланието, в което се споменават и френските ваксини, беше в съответствие с обичайната реч на лидера, който има последната дума във всички решения, взети в страната. Хаменей редовно прави коментари по международни политически въпроси, които включват и САЩ. Все пак, туит в същия дух, но в акаунта на Хаменей на фарси, все още е наличен.

Още: Непоколебима подкрепа от Тръмп: Марко Рубио пристигна в Израел

Още: Австралия ще инвестира 8 милиарда долара в атомни подводници

Хаменей даде одобрение за други ваксини, произведени на "безопасни" места. Иранският Червен полумесец съобщи, предвид това ново указание, че няма да внася хиляди дози от ваксината на „Pfizer-BioNTech“, дарена от благотворителни организации. Иран започна тестовете върху хора през декември на собствена ваксина , която се надява да разпространи през пролетта.

Twitter е под огромен натиск, вътре и извън САЩ да цензурира информация, която може да се счита за невярна, или призив за насилие, расизъм и т.н. Компанията публикува правила по въпроса през декември и в петък обяви, че спира акаунта на американския президент Доналд Тръмп.

Консервативните американски медии критикуваха лидери като Хаменей например, поддържайки оперативни акаунти, въпреки че използват агресивен тон срещу САЩ.

Иран е близкоизточната страна, която е най-засегната от пандемията, с повече от 1,2 милиона заразени и над 56 000 смъртни случая.

Още: Силно земетресение разтърси Камчатка

Още: Тежки репресии: Северна Корея екзекутира хора за гледане на чуждестранни филми

Превод: БГНЕС

Още: Акциите на Twitter паднаха след блокирането на Тръмп

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес