Авелино на Калоян Иванов падна и изгуби шанс за плейофите

7808

Българският баскетболист Калоян Иванов и тимът му Авелино, загубиха като гости от Монтегранаро с 96:99 (20:23, 20:20, 21:16, 22:24, 13:16) в мач от 29-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Италия. Редовното време завърши 83:83. Иванов игра 35 минути като титуляр и направи "дабъл-дабъл" - 14 точки, 13 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка. Авелино има 11 успеха и 18 поражения. Тимът е на 13 място в класирането и е без шанс за плейофите.

С успех се поздрави Естудиантес, където играе близнакът Деян Иванов. Тимът му победи гостуващия Монбус с 87:77 (18:20, 29:18, 22:13, 18:26) в 30-ия кръг на първенството на Испания. Българинът игра около 16 минути като резерва и се отличи с 4 точки и 2 борби. Естудиантес е на 13-и в класирането с 11 победи и 19 поражения.