Бой между фенове на "Левски" и Партизан (Б)

15 ноември 2014, 20:29 часа • 101673 | прочитания

Огромен скандал се разрази по време на мача между "Левски" и Партизан (Белград) от Адриатическата лига по баскетбол. Привържениците на двата тима се сбиха малко след началото на мача, в резултат на което има поне един пострадал.

Още: Баскетболистът, който стана милиардер от...вериги за бързо хранене

Още: Този път Везенков не стигна: Реал Мадрид завърза интригата срещу Олимпиакос

В края на първата част започнаха инцидентите. Гардовете на частната охранителна фирма в залата не успяха да овладеят ситуацията и зад пейката на гостите се сбиха запалянковци на малката трибуна. До конфликта се стигна заради опит да се открадне шалче от сръбските привърженици.

Това доведе до нахлуване на „сини“ привърженици от голямата трибуна, което още повече ожесточи скандала. Играчите на Партизан веднага напуснаха терена и изчакаха обстановката да се успокои.

В крайна сметка след няколко минути в залата се появиха по-сериозно въоръжени полицаи и това бързо намали напрежението. Преди инцидента представителите на силите на реда не се намираха в залата, а бяха извън нея, за да контролират пропускателния режим.

Още: Генерал Везенков превръща Реал Мадрид в абонат! Българска лекция в Евролигата

Още: Умопомрачителната сума, за която бе продаден екип на един от най-великите спортисти за всички времена

От съдийската комисия поискаха залата да се изпразни, иначе мачът ще бъде прекратен. След кратко забавяне, привържениците се вслушаха в поставените условия и започнаха да изпразват залата, за да може да се доиграе мачът.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес