Александър Везенков изигра поредния си много силен мач в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Родното крило записа 20 минути на паркета за Сакраменто Кингс срещу Лос Анджелис Клипърс, но не успя да помогне на своя тим да се поздрави с победата.
Още: Уникална тройка на Везенков помогна на Олимпиакос да изхвърли Реал Мадрид за голям успех! (ВИДЕО)
Още: Баскетболистът, който стана милиардер от...вериги за бързо хранене
Александър Везенков игра 20 минути в срещата
Двубоят от редовния сезон на НБА завърши с успех за домакините от Лос Анджелис със 119:99. Най-добрият български баскетболист игра точно 20 минути в срещата и се отличи с 9 точки, три борби, три асистенции и една открадната топка.
Сакраменто не успя да спре Ленард
За Сакраменто №1 на паркета бе центърът Домантас Сабонис, който завърши мача с „дабъл- дабъл“ - 15 точки и 10 борби. За „ножиците“ много силен мач изигра Кауай Ленард. Лекото крило вкара 31 точки и добави още 4 борби и 3 асистенции към актива си.
Още: Този път Везенков не стигна: Реал Мадрид завърза интригата срещу Олимпиакос
Още: Генерал Везенков превръща Реал Мадрид в абонат! Българска лекция в Евролигата
НБА, редовен сезон
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Везенков изнесе лекция на Реал Мадрид! Ударнo начало за Олимпиакос в "мачовете на смъртта"
Бостън Селтикс – Кливланд Кавалиърс 120:113
Далас Маверикс – Лос Анджелис Лейкърс 127:125
Чикаго Булс – Денвър Нъгетс 106:114
Още: Огромен скандал в Гърция: Фен наплю Везенков по време на мач (ВИДЕО)
Още: Да избягаш от казармата, за да станеш легенда в НБА
Финикс Сънс – Голдън Стейт Уориърс 119:116
Лос Анджелис Клипърс – Сакраменто Кингс 119:99
Вчера Везенков и неговите съотборници в Сакраменто записаха уникално постижение.