Аржентински клуб иска да привлече крило на българския шампион Лудогорец. Става въпрос за 24-годишния бразилец Рик Джонатан, който е силно желан от елитния Талерес де Кордоба. Това съобщи аржентинският спортен журналист Хавиер Флорес.
Още: Трансферен удар на "Армията": ЦСКА привлече бразилец, оценяван на 1 милион евро
Още: Няма сделка! Зингаревич и Филипов не се разбраха за Ботев Пловдив
Лудогорец ще иска сериозна сума за Рик
Лудогорец обаче няма да се раздели лесно с Рик Джонатан. Бразилецът е един от най-добрите играчи в състава на „орлите“. 24-годишният флангови футболист е обвързан с разградчани до лятото на 2027-ма, като се очаква шефовете на родния шампион да поискат минимум 3 милиона евро за правата на кариоката.
#Talleres | 🇧🇷🚨¿El extremo tapado?
— LucianoPoropat🎙️ (@LucianoPoropat) August 21, 2024
👉🏻Se trata de Rick Lima Morais futbolista de 24 años que juega en el #Ludogorets🇧🇬.
👀Por lo que puede ver es un buen jugador y con buenas cualidades.
ℹ️La información la adelantaron los colegas @nachocaste_ @JavierG_Flores. pic.twitter.com/7lquL75MhB
Още: Броят талантливи юноши на Левски в ЦСКА расте с мощна сила!
Рик Джонатан е един от най-добрите играчи на Лудогорец
Рик Джонатан пристигна в Лудогорец на 1 януари 2022 година от бразилския Сеара. Тогава „орлите“ платиха 750 хиляди евро за правата му. До момента крилото е изиграл общо 99 мача за разградчани във всички турнири, в които е реализирал 15 попадения и е направил 22 асистенции.
Онзи ден пък стана ясно, че бразилец е отрязал Лудогорец, тъй като не е бил доволен от предложената му заплата.
Още: Венци Стефанов и Славия заменят голмайстора си с нападател от Първа лига
Още: Лудогорец привлича голмайстора на бившия отбор на Руи Мота, отбелязал 20 гола в 26 мача