Берое взе скалпа и на Славия и скочи в топ 3

16324

Отборът на Берое постигна втора поредна победа в "А" група, този път над Славия, която надигра. Салим Керкар в 19-ата и Венци Христов в 43-ата минута на мача изстреляха "заралии" до третото място във временното класиране, с равни показатели с Ботев (Пловдив).

Славия пък се отдалечи от амбициите си да финишира в тройката в края на сезона, допускайки втора поредна загуба, след като до третия кръг не бяха губили. Поражението постави "белите" на осма позиция в таблицата. При резултат 0:2 феновете на столичния тим призоваха за оставки от трибуните.

През първите 15 минути Берое бе отборът, който търсеше противниковата врата по-активно. В 6-ата минута Мапуку, който разплака Левски в миналия кръг, навлезе в наказателното поле на Славия и отправи силен удар, но право в ръцете на Петков. В 10-та минута Венци Христов стреля отдалеч, но прати топката над вратата. В 15-ата минута Христов изведе Мапуку, който се опита да прехвърли технично Георги Петков, но стражът се намеси добре. Четири минути по-късно натискът и по-добрата игра на гостите от Стара Загора дадоха резултат и Берое поведе. Венци Христов се измъкна от двама играчи в бяло, подаде прецизно към Керкар, който остана очи в очи срещу Петков и не сгреши – 1:0!

В 23-ата минута Платини стреля от пряк свободен удар, прехвърли стената, но спря топката право в ръцете на Макенджиев. До края на първото полувреме Берое няколко пъти търси своя шанс да удвои преднината си чрез Христов и Мапуку. Най-деен в редиците на "белите" пък бе Мишел Платини, който обаче не успя да застраши сериозно вратата на старозагорци. В края на полувремето Берое успя да накаже с още един гол своя съперник. В 43-ата минута Кире Ристевски "подари" топката на Елиаш, който си я спря и я чукна към Венци Христов. Нападателят надбяга Ристевски, навлезе отдясно в наказателното поле на Славия, скъси си ъгъла, но успя да преодолее Георги Петков за 2:0.

Славия започна втората част като по-активния тим, което обаче не доведе до желания от феновете гол и част от тях започнаха да скандират по адрес на треньорското ръководство "Оставка". Вместо това в 60-ата минута Елиаш пусна към Венци Христов, но авторът на асистенция и попадение в този мач стреля встрани от вратата. В 79-ата минута футболистите на Славия изявиха претенции за дузпа след събарянето на Иван Вълчанов в наказателното поле на Берое. Реферът Георги Кабаков, който бе близо до ситуацията, обаче не зачете претенциите им. В самия край на мача Берое можеше да направи резултата класически, след като резервата Бакалов стреля с глава, а Петков изби с мъка в корнер.