Божинов показа на А Окръжна как се прави, избухна с 4 гола в дебюта си (ВИДЕО)

3270
Снимка: Официален сайт на Левски

Бившият национал на България и нападател на Ювентус и Манчестър Сити Валери Божинов дебютира с гръм и трясък за новия си отбор ОФК Костенец. Както е известно, 37-годишният футболист се присъедини към тима преди няколко дни, а вчера изигра и първия си мач за клуба, който се състезава в А Окръжна група София – Изток.

Божинов не е забравил как се вкарват голове

Божинов показа, че не е забравил как се бележат голове, след като заби четири попадения във вратата на Мътивир Ихтиман. Бившият национал се разписа в 7-ата, 43-ата, 61-ата и 75-ата минута на срещата, а двубоят завърши с категоричния успех с 6:1 за отбора на ОФК Костенец, който е и лидер в класирането.

ОФК Костенец е 18-ият клуб в кариерата на Божигол

ОФК Костенец е 18-ият клуб в кариерата на Валери Божинов. През този сезон нападателят вече носи екипите на Добруджа и Витоша Бистрица. През миналата година Божигол, както самият той се нарича, бе част от състава на Септември София, а между 2020-та и 2021-ва защитава цветовете на Левски.

Преди време се появиха информации, че Божинов може да заиграе в тима на Казичене, но той категорично отрече.