Ботев Враца излъга Славия в 90-ата минута в нервен мач с три червени картона (ВИДЕО)

2527
Снимка: Официална фейсбук страница на Ботев Враца

Ботев Враца победи Славия с минималното 1:0. Единственото попадение в срещата падна в 90-ата минута на срещата и бе дело Брайън Переа. Двубоят бе много нервен, като ще се запомни и с трите червени картона. Домакините завършиха мача с девет души, след като Мартин Кавдански и Момчил Цветанов бяха изгонени. От Славия червен картон получи Велко Йеленкович. Това бе трето поредно поражение за "белите".

През първото полувреме двата тима си размениха по няколко добри положения, но до гол така и не се стигна. Славия можеше да поведе в 35-ата минута, когато Тони Тасев проби през центъра и стреля от далечно разстояние. Топката обаче се отби в десния страничен стълб. След почивката Славия продължи да натиска съперника си, но удари на Тасев и Ахмед Ахмедов бяха отразени от Красимир Костов.

В 77-ата минута столичани останаха с човек по-малко. Велко Йеленкович бе изгонен, след като получи втори жълт картон за нарушение срещу Брайън Переа. Само 10 минути по-късно численото равенство на терена бе възстановено. Мартин Кавдански удари бе топка Ахмедов и получи втория си жълт картон, след който се отправи към съблекалните.

В 90-ата минута Ботев Враца нанесе своя удар. Мирослав Маринов центрира много добре в наказателното поле, където Брайън Переа с точен удар на празна врата се разписа за 1:0. Малко преди последния съдийски сигнал домакините останаха с 9 душ на терена. Момчил Цветанов извърши грубо нарушение срещу съперников футболист и бе изгонен. Първоначално той получи само жълт картон, но ситуацията бе преразгледана от ВАР, след което съдията Кристиян Колев показа директен червен картон на крилото.

След успеха си Ботев Враца се изкачи на 11-та позиция във временното класиране с 22 точки. Славия пък е на шесто място с 35.