Бразилска самба носи успех на Левски в Северна Македония (ВИДЕО)

5274
Снимка: ПФК ЛЕВСКИ / PFC LEVSKI

Левски постигна ценен успех като гост с 2:0 над Шкупи в двубой от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Бразилците в състава на Николай Костов имаха основна заслуга за победата. Уелтън откри резултата, възползвайки се от асистенция на Рикардиньо, а в самия край на сблъсъка Роналдо удвои аванса на своя тим.

Страхотен мач изигра централният бранител на "сините" - Кристиан Димитров, който изчисти топката от голлинията секунди преди двата отбора да се оттеглят на почивката. Футболистите бяха затруднени от окаяното състояние на тревното покритие на стадион "Тоше Проески" и нямаха възможност да разгърнат максимално своите качества.

В ДРУГ МАЧ ОТ ТУРНИРА: ЦСКА катастрофира срещу Сепси заради детински грешки (ВИДЕО и ГАЛЕРИЯ)

Първо полувреме: Уелтън бележи, Кристиан Димитров с героична намеса

Гостите започнаха по-активно срещата. Героят от двубоя срещу Ботев Пловдив Ел Джемили отправи удар от малък ъгъл в 5-ата минута, който излезе в аут. Малко по-късно Пламен Андреев допусна грешка, не успявайки да отиграе върната топка към него. Състезател на Шкупи не съумя да се възползва и опропасти страхотен шанс.

Левски Джемили

В 17-ата минута Димитров засече центриране на Митков. Изстрелът с глава на защитника бе уловен безпроблемно. В средата на полувремето същата ситуация с разменени изпълнители се разигра пред вратата на Андреев, а младият страж се намеси. В 31-вата минута възпитаниците на Николай Костов поведоха в резултата.

ОЩЕ: Наръгаха фен на Левски в Скопие преди мача с Шкупи (ВИДЕО)

Кристиан Димитров намери Рикардиньо с дълъг пас. Бразилският нападател подаде към сънародника си Уелтън, който безкомпромисно прати кълбото в мрежата. До почивката Петрис осъществи фамозен пробив. Шутът му обаче не намери целта, а играещият прекрасно Димитров, се отчете с жизненоважна намеси. Централният бранител изчисти топката от голлинията, след като състезател на домакините се озова очи в очи със стража на столичани и го прехвърли.

Уелтън

Скучна втора част в Северна Македония с щастлив край за "сините"

Втората част премина на значително по-ниски обороти. Уелтън и Рикардиньо тестваха уменията на противниковия вратар, който не бе особено затруднен. Пламен Андреев от своя страна също направи рутинни спасявания. Едно от новите попълнения на Левски - Асими Фадига дебютира, заменяйки Джемили.

ОЩЕ: Ето колко ще прибере Левски за трансфера на Сундберг в Лудогорец

В четвъртата минута на добавеното време момчетата на Костов стигнаха до втори гол! Марин Петков центрира от корнер, а Роналдо засече за крайното 0:2. След попадението прехвърчаха искри между футболистите на двата отбора, като основен виновник за случилото се бе стражът на Шкупи.