ЦСКА катастрофира срещу Сепси заради детински грешки (ВИДЕО и ГАЛЕРИЯ)

5685

ЦСКА допусна кошмарни грешки в отбрана и загуби с 0:2 двубоя си срещу Сепси от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Николае Паун изведе гостите напред в 68-ата минута благодарение на неубедителните действия на Мено Кох и Густаво Бусато. Бразилският страж се превърна в главен виновник и за второто попадение в мача, което бе отбелязано от Роналд Варга.

"Армейците" можеха да отстъпят с по-сериозен резултат, но гредите ги спасиха на два пъти. От своя страна домакините имаха претенции към главния съдия за дузпа, както и за спорно отсъден фал в атака на Станислав Шопов. Реваншът е след седмица, а победителят от тази двойка вероятно ще се изправи срещу казахстанския Актобе, който разби Торпедо (Кутаиси) с 4:1 като гост.

В ДРУГ МАЧ ОТ ТУРНИРА: ЦСКА 1948 затрудни сериозно ФКСБ, но отстъпи минимално (ВИДЕО и ГАЛЕРИЯ)

Добра първа част за ЦСКА с изключение на финалните минути

През първия четвърт час ЦСКА владееше повече топката, а румънският тим разчиташе предимно на скорострелни контраатаки. Зрителите на стадион "Българска армия" обаче не видяха чисто положения пред нито една от двете врати, макар че "червените" състезатели бяха много настоятелни в нападение. В другата половина на терена пък защитниците на Саша Илич демонстрираха известна колебливост в отиграванията си.

ЦСКА фенове

В средата на полувремето центриране на Хайнц от фал бе отклонено от Кох към Линдсет. Норвежецът стреля с глава в аут. Секунди по-късно гостите организираха добра атака, но не стигнаха до точен удар. В 35-ата минута футболист на Сепси засече опасно с глава, ала не намери целта. До почивката "армейците" изживяха критични мигове в своето наказателно поле, в които все пак оцеляха.

ОЩЕ: Ни вест, ни кост: Нападател на ЦСКА все още не се е върнал от родината си

Детински грешки в защитата на ЦСКА след почивката

Агресивно начало беляза старта на втората част. Домакините имаха  претенции за дузпа, подминати от главния съдия на срещата. Последва пробив на Турицов, чийто изстрел рикошира и топката излезе в корнер. В ответното нападение Вион се намеси решително. От този момент нататък възпитаниците на Илич допуснаха кошмарни грешки в отбрана.

ЦСКА Махмутович

Първо в 67-ата минута Мено Кох подцени елементарна ситуация, а Густаво Бусато не се намеси по най-добрия начин, което позволи на Паун да открие резултата. Абсурдът в отбраната на ЦСКА продължи. В 80-ата минута бразилският страж на столичани излезе неразчетено и загуби топката по детински начин. Кълбото попадна във Варга, който с прехвърлящ удар удвои актива на Сепси.

ОЩЕ: Натирен от ЦСКА ще играе в Турция

До края на двубоя състезателите на румънския отбор нацелиха страничния стълб на Бусато два пъти, а "армейците" имаха един по-сериозен шанс вследствие на статично положение. Също така при контраатака Фаетон се озова очи в очи с Никзули, но главният съдия отсъди нарушение на Станислав Шопов. Последва леко напрежение между нападателя и стража на Сепси, което бързо бе овладяно.