„Червеното“ пропадане продължава: Слаб ЦСКА се срина срещу Локомотив Пловдив (ВИДЕО)

3218
Снимка: cska.bg

Пропадането на ЦСКА в заключителния етап на сезона продължава. „Червените“ изиграха много слаб мач срещу Локомотив Пловдив в мач от 35-ия кръг на Първа лига и логично отстъпиха с 0:1 на „Лаута“. По този начин черната серия, в която се намират столичани се увеличи – 4 загуби и 1 равенство в последните 5 мача във всички турнири. За последно „червените“ победиха Левски с 3:1 на 27 април.

Локомотив наказа ЦСКА в самото начало

Локомотив Пловдив започна вихрено мача и поведе още в 5-ата минута на срещата. Бабакар Дион центрира в наказателното поле, където Петър Андреев се озова на добра позиция и с глава матира Димитър Евтимов. ЦСКА отговори с удар на Георги Чорбаджийски, който обаче бе уловен от Мартин Луков.

Около четвърт част след началото на срещата Локомотив можеше да реализира втори гол, но Димитър Евтимов спаси отлично удар на Нтело. Малко преди края на първото полувреме Бабакар Дион стреля опасно от границата на наказателното поле, но стражът на ЦСКА отново се намеси.

ЦСКА опита да натисне съперника си след почивката

💯 Локомотив завърши сезон 23/24 с победа! ⚽ "Черно-белите" надделяха с 1:0 над ЦСКА-София след попадение на Петър Андреев!

Posted by Lokomotiv Plovdiv on Sunday, May 26, 2024

В началото на втората част Локомотив бе близо до попадение, но Хорхе Сегура не успя да отправи добър удар. ЦСКА опита да изравни в 52-ата минута, когато Чорбаджийски стреля опасно с глава, но Луков спаси. Близо четвърт час преди края на редовното време Станислав Шопов пробва рефлекса на стража на Локомотив от разстояние, но той отново се справи отлично.

Десетина минути преди края на срещата футболистите на Стамен Белчев стигнаха до поредна ситуация пред вратата на Локомотив. Скаршем изведе Турицов на добра позиция, но бранителят не успя да преодолее Луков. Малко по-късно Лазар Туфегджич излъга добре стража на домакините, но от малък ъгъл не успя да уцели опразнената врата. До края на срещата повече голове не паднаха и Локомотив се поздрави с успеха.

Posted by CSKA Sofia FC on Sunday, May 26, 2024

На ЦСКА му предстои бараж за Европа

На ЦСКА му предстои един последен мач за сезона. Това ще е баража за участие в евротурнирите през следващата кампания. В него "червените" ще се изправят срещу седмия в крайното класиране. В момента на тази позиция е ЦСКА 1948 с 49 точки. Осмият Арда е с 48.

В последния кръг във Втора група на Първа лига ЦСКА 1948 гостува на Славия, а Арда има визита на Ботев Пловдив. Баражът за участие в евротурнирите е предвиден за 31 май, петък от 19:00 часа на Националния стадион "Васил Левски".

Преди дни пък стана ясно, че ЦСКА е напът да отмъкне трансферна цел на Левски.