ЦСКА 1948 с престижна победа срещу Партизан (ВИДЕО)

1626

ЦСКА 1948 победи сръбския гранд Партизан в контрола между двата тима играна в Белград. Двубоят завърши при резултат 2:0 за българския тим, като попаденията бяха дело на Светослав Диков, който се разписа на два пъти. ЦСКА 1948 и Партизан трябваше да се срещнат по време на зимния подготвителен лагер на двата тима в Турция, но тогава проверката пропадна в последния момент заради некоректно отношение на организаторите.

ЦСКА 1948 започна по-активно среща, като футболистите на Тодор Янчев опитаха да застрашат вратата на домакините, но безуспешно. В 34-ата минута „червените“ най-накрая поведоха. Бирсент Карагарен центрира много добре в наказателното поле на „гробарите“, където Светослав Диков с глава се разписа за 1:0.

След почивката Партизан опита да се върне в мача, като Неманя Йович бе изведен сам срещу Генадий Ганев, но ударът му мина покрай вратата. В 54-ата минута ЦСКА 1948 стигна до втори гол. Педриньо центрира от корнер и след разбъркване в наказателното поле Светослав Диков реализира второто си попадение в срещата. До края на мача двата тима си размениха по още няколко добри положения, но до нов гол така и не се стигна и българският отбор се поздрави с успеха.

Онзи ден пък част от ръководството на ЦСКА 1948 и отбори от Ла Лига обсъдиха бъдещето на футбола в София.