ЦСКА оцеля в ада на „Колежа“, „червените“ подчиниха Ботев Пловдив (ВИДЕО)

6230
Снимка: cska.bg

ЦСКА взе много важна победа в Първа лига, след като се наложи с 2:1 като гост над Ботев Пловдив в мач от 10-ия кръг на първенството. Успехът бе трети пореден за "армейците". Двубоят бе много труден за „червените“, след като феновете на домакините направиха истински ад за тима на Нестор Ел Маестро на „Колежа“.

Мачът между ЦСКА и Ботев Пловдив бе спиран на два пъти

Срещата бе изгледана на живо от над 10 хиляди по трибуните на стадион „Христо Ботев“ и на два пъти бе спирана от главния съдия заради запалени факли от привържениците на „канарчетата“.

Попаденията за гостите от София реализираха Джонатан Линдсет и Дюкенс Назон, който се разписа от дузпа. За домакините от Пловдив точен бе Константинос Балоянис малко преди края на редовното време на двубоя.

Мачът бе белязан и от две принудителни смени, след като Джеймс Ето'о от Ботев получи контузия през първата част и бе заменен, а малко по-късно и Браян Кордоба от ЦСКА трябваше да седне на пейката с травма.

След последния съдийски сигнал пък треньорът на ЦСКА Нестор Ел Маестро бе ударен по главата от предмет хвърлен от трибуните на "Колежа".

ЦСКА изигра силно първо полувреме

Победа на "Колежа"! ✊

Posted by CSKA Sofia FC on Friday, September 22, 2023

В началните минути на срещата двата тима си размениха по няколко добри ситуации, но до гол така и не се стигна. ЦСКА все пак поведе в 21-ата минута на мача. Матиас Фаетон намери отлично Джонатан Линдсет в наказателното поле на домакините и норвежецът, с доза късмет, матира Хидайет Ханкич.

Десетина минути преди края на редовното време на първата част „армейците“ имаха сериозни претенции за дузпа, след като Хайнц изпревари Ханкич за една топка в пеналта и бе повален, но реферът прецени, че няма достатъчно предпоставки да посочи бялата точка.

В 41-ата минута ЦСКА реализира втори гол. Удар на Дюкенс Назон срещна страничния стълб на Ботев. Марселино Кареасо бе най-съобразителен като овладя топката и върна към Турицов, който се разписа. Попадението обаче не бе зачетено заради засада на колумбиеца при изстрела на Назон.

След почивката играта бе спирана на два пъти

⏹️ Край на мача: Борбен Ботев отстъпи с 1-2 на ЦСКА София на “Колежа”

Posted by Botev Plovdiv on Friday, September 22, 2023

Второто полувреме започна със спиране на играта. Причината бе, че феновете на домакините запалиха десетки факли и видимостта на терена спадна. Това принуди Георги Давидов да спре срещата за няколко минути. Малко по-късно се наложи двубоят отново да бъде прекъснат заради възпламенени факли.

ЦСКА стигна до втори гол в 67-ата минута на мача. След изпълнение на корнер от Тобиас Хайнц, Антоан Бароан игра с ръка в наказателното поле и след разглеждане с ВАР съдията даде дузпа. Зад топката застана Дюкенс Назон, който реализира своя шести гол в последните пет мача за „червените“.

Десетина минути преди края на редовното време на двубоя Ботев Пловдив успя да върне едно попадение. Ивелин Попов намери отлично Константинос Балоянис, който от близко разстояние успя да преодолее Густаво Бусато за крайното 2:1 за гостите от София.

След успеха си ЦСКА излезе на трето място във временното класиране в Първа лига с 18 точки - на седем от лидера Локомотив Пловдив. Ботев пък са 12-ти с 9.

Днес пък стана ясно, че Саша Илич е помогнал на Ботев Пловдив в разузнаването на ЦСКА.