Фалстарт за България към Евро 2024 след фатална грешка на Филип Кръстев (ВИДЕО)

7173
Снимка: facebook.com/BulgarianNationalTeam

Българският национален отбор по футбол стартира с поражение квалификациите за Европейското първенство по футбол 2024, след като отстъпи на тима на Черна гора с 0:1 като домакин. Грешка на Филип Кръстев в средата на втората част се оказа фатална за "лъвовете" в равностоен сблъсък на "Хювефарма Арена" в Разград, който се оказа и първа загуба за Младен Кръстаич начело на тима.

Билетите за двубоя бяха докрай изчерпани, като на трибуните България получи подкрепа от близо 10 хиляди души (по неофициални данни). Голям трибагреник бе разпънат от феновете на стадиона, което даде мотивация на играчите за силно начало, като тимът успя и да създаде няколко ситуации за гол пред противниковата врата.

Най-чистото положение се откри пред Илия Груев, който бе изведен от Кирил Десподов на стрелкова позиция срещу вратаря на Черна гора, но ударът на футболиста на Вердер Бремен бе слаб и в обсега на противниковия страж.

Постепенно Черна гора взе инициативата, а в заключителните минути на първото полувреме за малко да стигне до гол. Само добрите намеси на вратаря на България Даниел Наумов спасиха "трикольорите" от инкасиране на попадение.

През втората част играта се изравни, но България се пропука в 70-ата минута. Тогава Кръстев подцени ситуация при изнасянето на топката от България, като бе изненадан в гръб от съперник, който му отне притежанието. Последва бърза контраатака, при която Никола Кръстович се разписа.

В следващите минути възпитаниците на Младен Кръстаич опитаха да потърсят изравнителен гол. В 90-ата минута "лъвовете" бяха много близо до изравнителен гол - Георги Русев получи подаване по земя в наказателното поле и стреля към вратата, но капитанът на черногорците Стефан Савич успя да изчисти от голлинията.

Така България започна със загуба участието си в квалификациите за Евро 2024 и остава на последно място в група G. Черна гора повежда в класирането с 3 точки. Останалите отбори в групата са Унгария, Литва и Сърбия, като по-късно западната ни съседка приема балтийската страна на свой терен в Белград.