Хеттрик на Бароан измъкна Ботев в 6-голов трилър в Благоевград (ВИДЕО)

1347
Снимка: botevplovdiv.bg

Отборът на Ботев Пловдив успя да победи Пирин Благоевград с 4:2 като гост в мач от 29-ия кръг на Първа лига. "Канарчетата" поведоха с два гола, но допуснаха изравняване на резултата, за да могат отново да поведат с две попадения и да спечелят.

Силен мач за "жълто-черните" изигра нападателят Антоан Бароан, който отбеляза хеттрик. Бароан първо се разписа в 27-ата минута, а пет минути по-късно удвои аванса на гостите след попадение от дузпа. Пирин обаче успя да изравни резултата още до почивката.

В 44-ата минута Виктор Генев си отбеляза автогол, а минута по-късно Чебрайлс Макрецкис изравни. След почивката Дилън Мертенс върна аванса на Ботев с гол в 64-ата минута, а в 75-ата Антоан Бароан оформи своя хеттрик и крайното 2:4.

С победата Ботев Пловдив се затвърди на десетото място в класирането с 32 точки - с четири пред 11-ия Ботев Враца, като кръг преди края на редовния сезон си гарантира, че ще запази място извън групата на изпадащите. Пирин пък остава на 14-о място с 21 точки и ще продължи битката за оцеляване и в плейофите.

Преди мача имаше информации, че ако Ботев падне от Пирин, Бруно Балтазар ще бъде уволнен.