"Канарчетата" взеха ботевското дерби и полетяха към топ 6 (ВИДЕО)

2731
Снимка: Botev Plovdiv

Ботев Пловдив надви Ботев Враца с 2:0 в първия двубой от 29-ия кръг на Първа лига. На "Колежа" Дилан Мертенс откри резултата в 39-ата минута, а през второто полувреме Антонио Перейра удвои аванса на "канарчетата". Така "жълто-черните" се изкачиха до шестата позиция с 41 точки, докато "зелените лъвове" остават на предпоследното 15-о място с 19 пункта.

Гол на Брахими бе отменен заради засада

Срещата стартира с опасни положения и пред двете врати. В 15-ата минута Хидайет Ханкич изби удар на Мирослав Маринов. Малко по-късно и Красимир Костов демонстрира добри умения, за да спре Ехидже Укаки. В 34-тата минута гол на Мохамед Брахими бе отменен от ВАР заради засада.

ОЩЕ: На изпроводяк: Кабинетът "Денков" отпусна още 75 млн. лева на Ботев Пд и Локо Пд

ВАР-ът на Actualno

Мертенс и Перейра носят успеха на "канарчетата"

Все пак преди почивката Мертенс изведе Ботев напред с точен изстрел с левия крак. Врачани пропуснаха да изравнят чрез Марко Мажуга. През втората част още едно попадение на Мохамед Брахими бе правилно отменено заради засада. Костов блестеше и спираше набезите на "канрчетата", преди Перейра да вкара с глава за 2:0. До края на сблъсъка Попов и Степонавичус се отчетоха с пропуски.

ОЩЕ: Ужас за „канарчетата“: Новата звезда на Ботев Пловдив с тежка контузия, аут е задълго