Локомотив Пловдив удари Черно море и прати Левски пети (ВИДЕО)

1038
Снимка: Lokomotiv Plovdiv

Локомотив Пловдив победи Черно море с минималното 1:0 в мач от 28-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение в срещата, играна на стадиона в парк „Лаута“, падна през първото полувреме и бе дело на Оливер Камдем. Успехът пък означава, че „смърфовете“ вече са четвърти във временното класиране в първенството за сметка на Левски.

Камдем матира Иван Дюлгеров

В началните минути на срещата двата тима си размениха по няколко добри положения за гол, но до такъв така и не се стигна. В крайна сметка Локомотив Пловдив поведе след половин час игра. Димитър Илиев намери отлично Оливер Камдем, който с удар под плонжа на Иван Дюлгеров се разписа за 1:0. До края на първата част повече попадения не паднаха и „смърфовете“ се оттеглиха с гол аванс на почивката.

Черно море вкара, но голът не бе зачетен

💥 ПОБЕДАТА Е НАША! 💯 Локомотив надви Черно море с гол на Оливер Камдем! "Черно-белите" се изкачиха отново на четвъртата позиция!

Posted by Lokomotiv Plovdiv on Monday, April 8, 2024

Локомотив Пловдив можеше да реализира втори гол малко след старта на втората част, когато Мичи Нтело бе изведен сам срещу Дюлгеров, но не успя да поеме добре топката и тя попадна в ръцете на стража на гостите.

Черно море стигна до попадение в 60-ата минута. Илиан Илиев-младши напредна в полето на домакините и стреля по диагонала. Нападателят на „моряците“ Атанас Илиев понечи да играе с топката, но се размина с нея и тя, след като се чукна в гредата, влезе в мрежата на Локомотив. До края на срещата повече попадения не паднаха и двубоят завърши с успех на домакините.

Класирането в Първа лига

След успеха си Локомотив Пловдив събра 53 точки и се изкачи на четвърта позиция във временното класиране в Първа лига. „Смърфовете“ изместиха Левски, който отиде на пето място с 51. Черно море пък са трети с 58 пункта – на 2 от втория ЦСКА, който е с 60.

По-рано днес Ботев Враца продължи серията си без загуба, след като стигна до равенство срещу Крумоград.