Победа за Лудогорец в последния мач на турска земя

10961

Шампионът Лудогорец се добра до успех в последния си мач от лагера в Турция. Тимът от Разград спечели с 1:0 срещу полския Гурник Забже. Попадението вкара Себастиян Ернандес със странична ножица в 10-ата минута, след центриране на Жуниор Кишада.

В другите два мача от лагера в Турция българският шампион направи 1:1 с Рубин и записа загуба срещу Шериф (Тираспол). В днешния двубой футболистите на Лудогорец бяха по-свежи и играха малко по-добре в сравнение с двубоя с молдовския шампион. Българите бяха по-активни през цялото игрово време и заслужено спечелиха.
В 86-ата минута "орлите" бяха на крачка от второ попадение, но бранител на поляците в последния момент изчисти от голлинията. В 90-ата минута Михаил Александров проби отдясно и подаде към Даниел Абало, който стреля, но кълбото срещна страничния стълб.
ЛУДОГОРЕЦ - ГУРНИК ЗАБЖЕ 1:0
1:0 Ернандес 10
ЛУДОГОРЕЦ: Чворович, Шоко, Моци, Терзиев, Витиня, Луму, Бургзорг, Ешпиньо, Мисиджан, Ернандес, Кишада (Аргилашки, Минев, Кайсара, Дяков, Златински, Абало, Марселиньо, Безяк, Александров, Мантула)
ГУРНИК: Касперзик, Манка, Аугустин, Лукашевич, Козник, Накоулма, Айвън, Древняк, Матей, Йеж, Захара

Утре приключва първият лагер на Лудогорец

В четвъртък (30 януари) приключва вторият зимен лагер на Лудогорец в Турция. Същият ден - в 20,25 ч. групата на шампионите се прибира в...

Шериф укроти Лудогорец пред погледа на Любо Пенев

Шампионът Лудогорец записа първа загуба в предсезонната си подготовка. Разградчани отстъпиха с 0:1 на молдовския Шериф в контрола, игра...