Пропадането няма край: Иран излъга България насред Пловдив (ВИДЕО)

4872

Слабото представяне на националния отбор на България по футбол продължава, след като момчетата на Младен Кръстаич отстъпиха пред Иран в контрола играна насред Пловдив. Двубоят на стадион „Христо Ботев“ в Града под тепетата завърши при резултат 1:0 за гостите.

Двубоят срещу Иран бе пети поред за националния отбор през тази година, в който тимът не успява да запише победа. До момента през 2023-та България има 5 срещи – равенства с Литва и Сърбия, както и загуби от Унгария, Черна гора и Иран.

България допусна доста грешки

България изигра доста слаб мач и рядко стигаше до нещо по-опасно пред вратата на съперника. За сметка на това футболистите на Младен Кръстаич допуснаха няколко сериозни грешки в защита, които можеха да се превърнат в гол.

Именно след много слабо върната с глава топка от Илия Груев към Димитър Митов, Годос успя да открадне и да намери отлично Мохеби, който от няколко метра прониза мрежата. До края на първото полувреме иранците имаха още няколко положения за гол, но с пропуски се отчетоха Джаханбахш и Мохеби.

🇧🇬🆚🇮🇷 Загуба за България в приятелския мач с Иран

Posted by Team Bulgaria on Thursday, September 7, 2023

Иран бе по-активният отбор

След почивката картината на терена се запази и Иран бе по-активният и по-опасен от двата отбора. Персите обаче не успяха да се възползват от създадените положения. В последните минути на редовното време България опита да натисне съперника си и опита да изравни, но Десподов от фаул и Илиан Илиев от разстояние не успяха да намерят очертанията на вратата. В крайна сметка гостите се поздравиха с успеха.

В следващия си мач България гостува на Черна гора в мач от група „G“ на европейските квалификации. Двубоят в Подгорица ще се състои на 10 септември, неделя от 19:00 часа.

По-рано днес пък бивш вратар на Левски се надъха за победа на Черна гора над България.