"Двайсет години по-късно" от Чарли Донли - динамичен трилър от едно от големите нови имена в съспенса

18 януари 2024, 11:14 часа 1532 прочитания 0 коментара

"Двайсет години по-късно" от Чарли Донли е динамичен трилър от едно от големите нови имена в съспенса от издателство "Хермес".

Още: Българката Канина Крисалис влезе в международна бестселър класация с романа си "Нектар“

Още: Обявиха колко книги са били издадени в България през 2024

За автора

Чарли Донли е автор на осем романа, които попадат в американските класации за най-продавани книги. Характерни за стила му са динамиката и непредвидимите сюжети. Наричат го дързък нов писател, който е на път да се превърне в едно от големите имена в света на съспенса (Publishers Weekly).

Още: Откъс от "Смок свири на върба", Георги Божинов

За книгата

Два месеца преди 11 септември 2001 г. – датата, която променя завинаги световната история, в планината Катскил е извършено жестоко убийство. Жертвата е известният писател Камерън Йънг, чието голо тяло виси от балкона на вилата му. Откритите на местопрестъплението улики водят до Виктория Форд, негова семейна приятелка и любовница. Тя се среща с адвоката си в една от кулите близнаци на Световния търговски център на 11 септември, след което изчезва безследно. В последното телефонно обаждане до сестра си Виктория твърди, че е невинна, и я умолява да изчисти името й.

Още: Книгата "Скандинавското кино - стилове и мотиви": Как Скандинавия става значима част от световната киносцена

Още: Предстояща премиера на български автор с пробив в Турция

Двайсет години по-късно, посредством революционна ДНК технология, Виктория официално е идентифицирана като една от близо трите хиляди жертви на атентатите. Иновативният метод привлича вниманието на популярната телевизионна водеща Ейвъри Мейсън, която решава да се разрови в забравения случай. Заплетеният личен живот на Виктория обаче се оказва само върхът на айсберга. Но за да разбере какво се случва в настоящето, Ейвъри ще трябва да се вслуша в миналото и да заложи собственото си бъдеще на карта.

"Смок свири на върба" - сборник, посветен на 100-годишнината от рождението на писателя Георги Божинов

Още: Четиринадесетата "Нощ на литературата" през септември в 11 населени места у нас

Още: Безценен извор на знание: Излезе от печат „Македонски алманахъ“

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес