Борисов се закани, че докато е в ГЕРБ, коалиция с БСП няма да има

04 ноември 2017, 16:00 часа • 4905 | прочитания

В ГЕРБ никога не са се водили разговори за коалиция с БСП, нито с ДПС. И за да спрат спекулациите на Конгреса на ГЕРБ на 26-ти ноември ще се вземе решение да не се прави такава коалиция, докато аз съм председател на партията. Това заяви министър-председателят и председател на ГЕРБ Бойко Борисов по време на регионалната политическа академия на МГЕРБ, която се провежда в хасковските Минерални бани, съобщиха от партията.

Още: PR експерт за Никола Минчев: Изключителна глупост, която ще му коства доброто име

Още: Москва видя русофобска кампания в "определени политически кръгове в България"

Той обясни, че БСП си разчистват сметките помежду си като се обвиняват, че една част от тях били за коалиция с ГЕРБ.

“Ние не искаме такъв съюз. Вътрешната опозиция в БСП да си намери друго обяснение с кого е”, заяви Борисов. Той подчерта, че е предложил на втората след ГЕРБ партия да оглави парламента заради стабилността на държавата и предстоящото председателство на Съвета на ЕС.

Премиерът коментира, че след изборите е дал възможност на Деница Златева да запази поста си, за да бъде държавата стабилна, въпреки че Лиляна Павлова я превъзхожда в пъти като министър. “Не сме искали никой да купуваме. Стана като приказката: ”Ти мен за каква ме мислиш и ако ме мислиш за такава колко даваш?”.

Още: Божидар Божанов: Неуспехът на матурите щеше да се стовари върху правителството, затова Борисов изиска 15 млн. лв.

Още: Киселова спаси премиера от въпрос ще продължи ли да дава пари за градския транспорт в София

Борисов се обяви категорично против езика на омразата, който започва да се възвръща между Обединени патриоти и ДПС. Той призова патриотите да си мерят приказките и заяви, че ДПС също трябва да проявяват максимална толерантност

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Райкова
Деница Райкова Отговорен редактор
Новините днес