Водата поскъпва в 14 области

01 януари 2018, 11:07 часа • 1540 | прочитания

От днес водата в 14 области на страната ще е с нови, по-високи цени. Областите са: София, Перник, Монтана, Враца, Пловдив, Смолян, Кърджали, Русе, Силистра, Шумен, Варна, Бургас, Сливен и Ямбол.

Още: Пролетта се завръща, но за кратко: Прогнозата на Никол Станкулова

Още: От КНСБ потвърдиха за срещата при кмета: Остава ли блокадата?

В някои градове поскъпването достига 20%. Причината за скока в цените е необходимостта от инвестиции във ВиК мрежата, обясняват от Комисията за енергийно и водно регулиране.

В резултат на това, в някои градове на страната, цената ще мине дори 3 лева за кубик.

От Нова година водата в Шумен става 3 лева и 32 стотинки, във Враца - 3 лева и 9 стотинки, в Силистра става 3 лева и 29 стотинки.

Още: Иван Сотиров за референдума на Радев: Глупав начин за политическо позициониране (ВИДЕО)

Още: Струва 3 млн. евро: България си получи обратно античен гладиаторски шлем

В Ямбол водата поскъпва от 2 лева и 31 стотинки до 2 лева и 78 стотинки. Новата цена там ще влезе в сила, когато бъде изградена пречиствателната станция в града, уточняват от комисията за енергийно и водно регулиране.

От 1 януари хората в Бургас ще плащат 2 лева и 77 стотинки за кубик вода, а тези в Монтана 2 лева и 89 стотинки. В Пловдив цената на услугата става 2 лева и 20 стотинки, а във Варна 3 лева, предаде Дарик.

Цената на водата в София поскъпва с 9 на сто.

Очаква се цената на водата да расте и през следващите години. Възможно е понижение, само ако дружествата не изпълняват заложените инвестиции.

Още: "Ние не раждаме насилието, ние го възпитаваме": Рут Колева за нападенията и агресията на младежите

Още: Отваря врати къщата на Петър Дънов в София

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес