Повече от 24 000 бургаски ученици от 1-ви до 12-ти клас влязоха в класните стаи в първия учебен ден днес или с 200 деца повече от миналата година. От тях има такива, които са родом от други градове в областта и страната, но са избрали да учат в Бургас, а има и деца, които са се завърнали със семействата си от чужбина.
Още: За първи път в зоопарка в Бургас - червенокоремни тамарини
Още: Кметът на Бургас и президентът на БФС откриха футболно игрище
Общо 2050 са първокласниците, които прекрачиха днес училищния праг за първи път. Те бяха посрещнати в 92 обновени и модерно оборудвани класни стаи в 33 училища на територията на цялата община. Учебните помещения са ремонтирани през лятото в продължение на проекта "Първокласно начало".
Тази година всяка класна стая от проекта беше оборудвана с най-новите технологични средства, използвани в сферата на образованието - модерен интерактивен панел с вграден компютър
Обновените стаи са обзаведени още със специални антибактериални настилки на пода, с нови индивидуални чинове, ново лед осветление, бюра и шкафчета.
Още: 100 бургаски ученици получиха награди за участие в програмата "Прочети ми приказка"
Още: Бургас започва учебната година с ръст на учениците и мащабни инвестиции в образованието
Община Бургас първа в страната въведе електронен прием в първи клас за улеснение за родителите при кандидатстването, а по инициатива на кмета Димитър Николов, отново първа внедри в учебната програма още преди 4 години изучаването на английски език в първи клас.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Дрон изплува на плажа в Бургас, украински източник даде първоначални данни какъв е (СНИМКИ)
Още: Подписаха нов колективен трудов договор за общинските социални работници в Бургас