Три сигнала за бедстващи хора са получили тази сутрин в община Приморско. Това каза за БТА кметът д-р Димитър Германов. Два от сигналите вече са обработени. Хората са добре. Екип на пожарната и "Гражданска защита" пътуват към третия човек, който се намира в землището на село Веселие. На него спешно също ще бъде оказана помощ, каза още д-р Германов.
Още: Българските туристи избират родните дестинации пред чужбина
Още: БОЕЦ постави табела "Централен офис на Пеевски" на вратата на Сарафов (ВИДЕО)
Бедствено положение заради обилните валежи бе обявено в община Приморско, съобщи д-р Димитър Германов. Основно потърпевши са Приморско и селата Ясна поляна и Веселие.
"Има прекъснато захранване, защото има наводняване на места. Пътят Ясна поляна - Приморско е затворен, има паднали дървета по пътя Приморско, покрай река Ропотамо към Созопол. Има наводнен участък на детелината на Приморско и е спрян централният път Приморско-Южното Черноморие", каза кметът.
Междувременно от информация на Нова телевизия стана ясно, че река Ропотамо е преляла близо до устието. Областният управител на Бургас Павел Маринов обясни, че сериозно наводнени къщи за момента не са открити. Той допълни, че най-вероятно няма да се наложи включване на агрегати.
Още: Камиони на Роби Уилиямс жертва на корупция у нас: Твърдение на ИПБ
Още: Сняг в Стара планина, условията за туризъм не са добри
В ефира на bTV кметът обясни, че има над 12 сигнала за наводнени хотели и къщи, но кметът на Приморско няма информация за евакуирани туристи. За момента общината се справя със собствени сили, но ще вземат решение дали ще искат помощ от екипи в Бургас.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Идват интензивни валежи, а после? Николай Василковски с прогноза за началото на октомври
Временно е ограничено движението на моторни превозни средства по пътя Созопол-Приморско, поради наводняване и паднали дървета, съобщиха от агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ).
От там съветват водачите да използват обходен маршрут за Приморско през Царево.
Снимка: Архив
Още: Най-важните новини за деня, 28 септември 2025 г.
Още: "Трябва да изстържем една мръсотия, която се трупа 35 години. Мисля, че това ще стане": Камен Донев
*Информацията е обновена в 09:24 ч.