Олимпийско BMW X6 смени собственика си

2278
Снимка: Auto.ru

Един от автомобилите BMW X6, които бяха подарени на руските спортисти, спечелил златни медали на олимпийските игри в Рио се Жанейро, бе продаден само ден по-късно. В сряда министър-председателят Дмитрий Медведев връчи машините на призьорите, като златните медалисти получиха X6, сребърните - X4, а бронзовите - X3. Всички коли са боядисани в бяло, като един от тях вече има нов собственик, съобщава Аuto.ru.

"Автомобилът е подарен лично от Владимир Путин (б.а. - това не отговаря на истината, тъй като колите бяха връчени от Медведев, а Путин прие медалистите в Кремъл) за спечелен златен медал в Рио. Машината е чисто нова - xDrive, 3,5 литра бензин, 306 к.с., ниво на оборудване Luxuri. Колата е застрхована", се казва в обявата. Посочена е и цена - 4 670 000 рубли (63 780 евро), но не се споменава името на преводача.

Друго руско издание - "Р-Спорт", твърди, че кросовърът е бил подарен на някой от отбора по синхронно плуване на Русия, който стана олимпийски шампион в Рио де Жанейро. Златото в дисциплината извоюваха Наталия Ищенко, Светлана Ромашина, Александра Пацкевич, Светлана Колесниченко, Мария Шурочкина, Влада Чигирева, Алла Шишкина, Хелена Топилина и Елена Прокофиева.

В крайното класиране на олимпиадата Русия зае четвърто място с общо 56 медала. Колите, подарени от BMW, обаче са значително повече - 104, тъй като някои от медалите бяха извоювани в отборни надпревари.