Контролираният от Кремъл енергиен гигант „Газпром“ е завел дела в руски съд срещу чешката енергийна компания CEZ, австрийската OMV Gas Marketing & Trading и словашката енергийна група ZSE, според съдебни документи, цитирани от Reuters.
Още: Тека започва нова епоха като част от Мidea Group
Още: Kaufland подкрепи над 600 студенти и любители на спорта в инициативата UNIRUN
„На този етап няма повече информация“, посочват от агенцията.
„Газпром“ и някои други руски компании се опитват да преместят съдебни дела от международен арбитраж в руски съдилища. Много от споровете произтичат от прекъсването на бизнес отношенията между Русия и Запада заради руската военна инвазия в Украйна.
Още: Майстор миксологът на водка Finlandia разкрива своята рецепта за перфектния мартини коктейл
Още: Amazon и Безос намериха как да го върнат на Тръмп за митата, говорителката му пропищя (ВИДЕО)
Снимка: iStock
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Тръмп-младши сравнил случая "Нексо" със съдебните проблеми на бизнес империята "Тръмп"
Още: Магията да откриеш името си върху Coca-Cola отново е тук
Според чешкия енергиен гигант CEZ, швейцарски арбитражен съд е започнал да разглежда негов иск за над 1 млрд. крони (42,7 млн. долара) срещу „Газпром“ за по-ниска от договорената доставка на газ, посочва агенцията.
Австрия се стреми да предприеме по-радикални стъпки, включително прекратяване на дългосрочния договор на OMV за купуване на газ от „Газпром“.
ОЩЕ: Британски съд нареди на "Газпром" да прекрати дела срещу "Уникредит"
Още: Премиум без пауза: Pulse Exclusive и Deluxe вече работят денонощно
Още: Филип Морис България представи IQOS ILUMA i - най-новото поколение IQOS устройства
По-рано тази седмица Върховният съд на Обединеното кралство нареди на дъщерно дружество на „Газпром“ да спре да съди в Русия италианската банка UniCredit за прекратен газов проект в страната.