Полицаи разкриха и арестуваха две жени за противозаконно отнемане на автомобил и поискан откуп за връщането му в София, съобщиха от МВР.
Още: "Крадци": Бащата на Сияна разкри за кражба след смъртта на детето
Още: Кой ще бъде следващият главен секретар на МВР?
На 29 януари в Първо РУ бил получен сигнал за открадната кола, паркирана пред болница. След разследване в районното управление били отведени три жени и двама мъже - с цел изясняване на съпричастността им към деянието.
В хода на разследването било установено, че две от жените - на 25 и 55 години, били пряко свързани с престъпното деяние, като по-възрастната се е свързала с ползвателката на автомобила с оферта да ѝ съдейства за връщането му срещу определена сума.
Потърпевшата не се съгласила на подобен вариант и потърсила съдействие от полицията. Двете жени са с повдигнати обвинения и са задържани за срок до 72 часа.
Още: Постоянен арест за 20-годишното момиче, ранило с нож трима в Слънчев бряг
Още: Прокуратурата крие информация, която е достъпна по закон: опит Сарафов да бъде спрян
Работата по образуваното досъдебно производство продължава под наблюдението на прокуратурата.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Поискан подкуп и тройно по-скъп договор: Европрокуратурата влезе в Министерството на земеделието
Още: А лятото тепърва започва. Дете е в болница с тежка травма след падане от тротинетка