Хванаха измамна схема в хасковска бензиностанция

15 март 2017, 13:45 часа 1403 прочитания 0 коментара

Данни за седем доставки на общо 36 000 л дизелово гориво и отчетени само две доставки за 5 000 л установи проверка в хасковска бензиностанция.

Още: Тежка катастрофа в София - кола се обърна по таван, има жертви

Още: 144 пожара за едно денонощие в България, един човек пострада

Проверката е извършена от служители на отдел "Митническо разузнаване и разследване" в митница Пловдив и данъчни от ТД на НАП- Пловдив, предаде БГНЕС.

Схемата за избягване на данъци при търговия с горива е ставала чрез манипулиране на контролни уреди. По този начин е въздействано върху онлайн връзката с НАП. Установени са и несъответствие в данните на една от нивомерните системи на резервоарите.

Друга пък била разкачена заедно с модем за Интернет, като има и индикации за нарушена цялост на пломбата, поставена от НАП. Установеното в бензиностанцията гориво е задържано и оставено на съхранение в Митница Пловдив, а нивомерните системи са иззети от НАП. Работата по случая продължава.

Още: КАТ предупреждава: Разсейването на пешеходната пътека струва 100 лева

Още: Баневи срещу Гешев и Сарафов: Докъде стигна съдебната битка

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Милена Славкова
Милена Славкова Отговорен редактор
Новините днес