33-годишната Василка Говедарова, която бе нападната от мечка в гората над Белица, се възстановява в дома си след като беше изписана от болницата, а семейството има нужда от помощ за непосилните финансови разходи, които жената ще има в бъдеще.
Още: Трима души загинаха на място у нас след като камион помете спряло такси
Още: Повдигнаха обвинение на шефа на митницата в Пловдив
Днес Василка и Георги не са за гъби. Тя е изписана от болницата, а той я посреща в бедния дом в ромската махала в Белица, построен, след като старият изгорял в пожар.
„Така неочаквано взех гъбата, тя беше пред мен, аз нито се огледах, нито нищо и ме нападна в гръб, иначе Бог ми помогна, и се обърнах да я видя. Видях я, беше много голяма мечка, страшна мечка беше, а беше ужас. Тя искаше да ми скъса главата, ако не ми беше кофата, не че съм имала бебе на гърбо, това беше кофа, пълна с гъби, това на нас ни е хлябът, ние така си го изкарваме.
Паднах на земята и пръв ме пра, десет минути ме пра, после ме делна на пет места и избяга. Ако не беше съпругът ми, край“, разказа пред bTV Василка Говедарова.
Още: Семейство превърна чужденка у нас в съвременна робиня
Още: Театрална постановка: Бивш зам.-вътрешен министър за ареста на шефа на митницата в Пловдив
Че има мечки в гората - и двамата знаят, защото гората е дом за дивите животни, но и средство за препитание за десетки семейства от района. След виковете за помощ, Георги се втурнал към жена си.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: БОЕЦ: "Гранична полиция" е пазила камион с контрабандни цигари за канала в Пловдив
Още: Откриха мъртво 18-годишно момиче в Хасково, задържан е 17-годишен младеж
„Когато стигнах до нея, вече мечката я нямаше, тя беше паднала на земята и я изкарах, след като я мих с вода“, добави Георги Матев.„Постоянно превръзки требва да имам, даже аз трябва да хватам кола, иначе аз не мога да ходя до там. Да се плаща превоз, требва да имам всеки ден по 5 лева“, обясни Василка Говедарова.
Днес природозащитници входираха в общината подписка с над 50 хиляди подписа в защита на живота на мечката.
„Казусът с мечката се явява един събирателен образ към отношението ни към природата и затова ние решихме да се включим и да се намесим“, заяви Атанас Бояджиев, юрист и природозащитник.
Още: Бременните кошути този път няма да спрат събарянето на хотела на Вълка край яз. "Искър"
Още: Хипотеза "катастрофираш тежко и те мамят с парите за пътна помощ": Почват проверки
След инцидента съдбата и на мечката, и на Василка са поставени на карта. Василка вече е у дома, а надеждите на всички са мечката да е прогонена далече.