Изненадани сме, че бяха 206 килограма кокаин. Това е огромно количество за лек автомобил. Това е за пратки с морски транспорт, въздушни и т.н. , но не и за лек автвомобил. Това каза в сутрешния блок на БНТ Станислав Таушанов от Агенция „Митници“ във връзка с вчерашната акция на ГКПП „Капитан Андреево“, в което бяха заловени над 200 килограма кокаин.
Акцията е била подготвяна отдавна
Таушанов заяви, че зад тази операция стои много труд. "Вчера завършихме един етап от едно разследване. Разбархате, че разследването е наше, национално, но неминиуемо ще бъдат включени и служби от останалите европейски държави", добави още той.
Акцията на "Капитан Андреево"
Припомняме, че вчера беше задържано огромно количество кокаин на ГКПП "Капитан Андреево". То е било окрито в куфари в автомобил на дипломати. Първоначално трима души са задържани и са привлечени към обвиняеми. Сред тях са българин, гражданин на Конго и 54-годишна белгийка. Общата стойност на заловените наркотици е 37 069 200 лева.
Тримата обвиняеми са задържани за срок от 72 часа и предстои Окръжната прокуратура в Хасково да внесе искане за постоянен арест спрямо тях. Финансовият министър Теменужка Петкова заяви, че това е рекорд - най голямото количество, което Агенция "Митници" е задържала на сухопътна граница. ОЩЕ: Нова акция на службите: Заловиха огромно количество наркотик в колата на дипломати