Делото срещу Кристиан Николов за катастрофата, при която загина журналистът Милен Цветков, се отложи.
Още: Ботьо Ботев с остра критика към полицията в Хасково заради убийството на Магдалена
Още: Търсят вандалите от протеста пред полицията в Хасково
Подсъдимият е под карантина заради COVID-19. Днес трябваше да започне гледането на делото на втора инстанция в Софийския апелативен съд. Ново заседание беше насрочено за 6 октомври от 9:30 часа, съобщи БНТ.
Николов бе признат за виновен за извършено по непредпазливост престъпление от Софийския градски съд и му беше наложено наказание "лишаване от свобода" за срок от 9 години, което да се изтърпи при първоначален общ режим. Освен това му бе отнето право да управлява моторно превозно средство за срок от 10 години.
Припомняме, че през 2020 г. Кристиан Николов, под влиянието на наркотици и с превишена в градски условия скорост, помете автомобила на Цветков на червен светофар навръх Великден.
Още: Пиян с джип помете колчетата на бул. „Черни връх“ в София (СНИМКИ)
Още: Камъни и яйца по полицията в Хасково: Гняв заради убийство на 18-годишно момиче (ВИДЕО)
ОЩЕ: 9 години затвор за Кристиан Николов, убил с автомобила си Милен Цветков
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Съдът остави за постоянно в ареста задържания директор на Митници „Пловдив“ (ВИДЕО)
Още: Подробности как е убита 18-годишната Магдалена: Извършителят със самопризнания (ВИДЕО)