На 19 януари в кв. „Малашевци“, при спецоперация за противодействие на престъпления с наркотични вещества, служители на ГДБОП и СДВР задържаха трима чужди граждани на 25, на 28 и на 31 години.
Още: Театрална постановка: Бивш зам.-вътрешен министър за ареста на шефа на митницата в Пловдив
Още: БОЕЦ: "Гранична полиция" е пазила камион с контрабандни цигари за канала в Пловдив
Това съобщи пресцентърът на МВР.
При последвало претърсване на помещение, стопанисвано от единия от задържаните, е установена оборудвана оранжерия за отглеждане на марихуана. Иззети са около 800 саксии със засадени растенията на височина от 10 до 100 см, множество лампи, саксии, трафове, машини за отделяне на главите на растенията, както и голямо количество суха и свежа растителна маса. Различни по вид наркотични вещества са намерени и при претърсвания в обитаваните от задържаните жилища. Резултатът от назначената експертна справка показал, че сухата тревистата маса е коноп с тегло 473 грама, а останалите наркотични вещества са амфетамин, хашиш и коноп.
По случая е образувано досъдебно производство по чл. 354А и 354В от НК. Материалите са докладвани в Софийската градска прокуратура и тримата мъже са с повдигнато обвинение и наложена марка за неотклонение „задържане за срок“ до 72 часа.
Още: Откриха мъртво 18-годишно момиче в Хасково, задържан е 17-годишен младеж
Още: Бременните кошути този път няма да спрат събарянето на хотела на Вълка край яз. "Искър"