Пиян до козирката качи двете си невръстни деца, макар да няма книжка, а в уплахата си при среща с патрулна кола катастрофира, обръщайки автомобила по таван, съобщиха от полицията в Смолян.
Още: Задържаха шофьора, помел трима души пред заведение в Разград
Още: Трагедия в Разград: Кола се заби в заведение, има загинали
Злополучният инцидент се случил в петък пообед по пътя Смолян – Асеновград, близо до село Хвойна.
26-годишният водач Зарко Блатев от село Малка Арда, община Баните карал двете си деца – момче на три и момиче на две години, с алкохолна концентрация от 2,61 промила.
При разминаване с полицейски автомобил опияненият шофьор се уплашил и изпуснал контрола над возилото. Колата „Рено Меган“ се преобърнала по таван и за щастие всички са невредими. Оказало се, че Зарко Блатев е и неправоспособен водач, вече осъждан за каране в пияно състояние.
Още: Извънредно измерване на въздуха в Разград заради пожара. Пламнаха и 500 декара в Кърджалийско
Още: Моторист загина при катастрофа между Созопол и Приморско, пътят е затворен
Преди шест години същият човек се прибирал от Пловдив през Лъки с камион на хасковска фирма, като той бил пътник в него. В района на село Давидково шофьорът му дал да покара. Разменили местата си и Зарко застанал зад волана на тежкотоварния автомобил. Скоро обаче се разминали с полицейска патрулка. Блатев се сетил, че полицаите са го забелязали, а той е неправоспособен. Притеснил се, защото вече имал четири наказания, спрял камиона и побягнал в гората.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Адв. Александър Кашъмов: Сарафов прави опити прокуратурата да бъде извадена от важен закон (ВИДЕО)
Още: Заместителят на хероина: Фентанилът навлиза ударно и взима все повече жертви у нас
Изминал няколко километра пеша, слязъл на шосето, хванал на стоп кола и отишъл до село Оряховец, където полицаите го чакали.
Дотогава Блатев имал две наказания за каране без книжка, едно за шофиране под въздействието на алхохол, имал и присъда за кражба.