Мъж на 87 години е пострадал при опит да гаси пожар в имота си в плевенското село Вълчитрън, съобщават от пресцентъра на Областната дирекция (ОД) на МВР в Плевен, цигирани от БТА.
Още: "Ако може да спасим децата, защото ние сме обречени": Майката на детето за трагедията от Несебър
Още: Няма промяна в състоянието на детето, пострадало при инцидента с АТВ в "Слънчев бряг"
Инцидентът е станал вчера, а сигнал за него е получен в 18:05 часа в Оперативния център на Регионалната дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" в Плевен.
Пламнали са гараж и стопански постройки
Още: Ликвидиран е пожарът край село Катуница, въздухът в Пловдив се изчисти
Пожарът е бил в гараж и стопански постройки. Предполагаемата причина за него е техническа неизправност в лек автомобил, допълват от полицията.
Още: Стабилно е състоянието на детето, пострадало при инцидента с АТВ
Още: Протестите успяха: Полицейският син, прегазил хора с АТВ на морето, се връща в ареста
В пламъците са унищожени 500 кв. м от покрива, два леки автомобила, 10 кубика дърва за огрев, селскостопански инвентар и имущество, както и масивни складови и спомагателни постройки.
Собственикът се е опитал да загаси възникналия пожар с наличен автомобилен прахов пожарогасител, но е получил над 25 процента изгаряния – втора и трета степен в областта на ръцете, главата, гърба и левия крак. Взет е от екип на Център за спешна медицинска помощ в Плевен за обстоен преглед и лечение. Транспортиран е в клиника по изгаряния в София, с опасност за живота, казаха още от ОДМВР.
Още: Пожар гори в Кюстендилско
Още: "Бях на мястото": Обвиненият за убийството в Първомай с частични самопризнания
Обитаемите сгради са спасени
Още: Пожар в защитена местност край Божурище (ВИДЕО)
Бързата намеса на два екипа огнеборци от районната служба в Плевен е предотвратила разпространението на огъня. Спасени са обитаеми сгради в близост. На местопроизшествието са извършени огледи. По случая е сезирана Районната прокуратура в Плевен.
Още: В понеделник съобщават от какво са се натровили 100-те сватбари в Сливенско
Още: Мистериозно момиче се е возило на АТВ-то, помело шестима души в Слънчев бряг
От Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ съобщиха, че през последното денонощие в страната са потушени общо 129 пожара. При тях има един загинал и един пострадал. Пожарникарите са реагирали на 161 сигнала за произшествия.
Още: Голям пожар пламна в Пловдив (СНИМКА)