Съдията по делото за несъстоятелността на КТБ си направи отвод

11 ноември 2014, 17:01 часа 18377 прочитания 0 коментара

Съдия Калина Илиева, която в понеделник беше избрана чрез системата за случайно разпределение на дела за съдия докладчик по дело за обявяване в несъстоятелност на КТБ си направи отвод днес. Информацията съобщиха от пресцентъра на Софийския градски съд.

Още: Огромно число българи ползват хероин: МВР с данни за 2024 г.

Още: Шофьорът, врязал се в автобус в София, дишал райски газ преди фаталния инцидент

По-нататък от там подчертава, че "съобщението за избирането на съдия Илиева бе съпроводено с подчертаване на факта в някои медии, че тя е командирована от Софийски районен съд, поради което би могло да се накърни безпристрастното разглеждане на делото".

С оглед избягване на такива съмнения, съдия Илиева си е направила отвод. Отново чрез системата за случайно разпределение, делото бе разпределено на съдия Иво Дачев*, обясняват от СГС.

Извършена бе и вътрешна проверка защо номерът на делото не присъства в системата на ВСС, която показа, че е възникнал технически проблем с интернет връзката. Номерът на делото е генериран, но заради срив в системата не е получен. Проблемът е отстранен в ранния следобед днес и номерът на делото вече присъства в системата.

Още: Рязък скок на фалшивите банкноти от 100 и 50 лв.

Още: Задържаха мъж за пожара в Българово

От СГС припомнят че, синдиците в КТБ трябва да бъдат назначени от Фонда за гарантиране на влоговете, а не от съдията по делото.

В петък в Софийския градски съд беше внесено искането за откриване на произвоство по несъстоятелност на КТБ. Това става ясно от информацията на съда. В четвъртък Централната банка отне лиценза на банката.

*През лятото на 2006 г. състав на Софийския районен съд (СРС), с председател Иво Дачев, осъди лидера на "Атака" Волен Сидеров да преустанови подбуждането към дискриминация, като спре да прави подобни изявления и да се въздържа в бъдеще от по-нататъшни такива действия.

Това беше единствената присъда, които политикът получи по осемте дела, които се водеха срещу него по Закона за защита срещу дискриминацията. Делото беше заведено от Юлиана Методиева -българска гражданска с арменска етническа принадлежност.

Още: Мъжът, подал фалшив сигнал за бомба на летището в София, остава в ареста

Още: Домашен арест за 18-годишния, прегазил 6 души с АТВ в Слънчев бряг

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Петър Чернев
Петър Чернев Отговорен редактор
Новините днес