Съдът освободи собственика на питбула-убиец

02 февруари 2018, 18:36 часа • 907 | прочитания

Собственикът на кучето, което причини смъртта на тригодишния Тошко, да бъде освободен незабавно. Това разпореди съдия Красимир Лесенски.

Още: Ботьо Ботев с остра критика към полицията в Хасково заради убийството на Магдалена

Още: Търсят вандалите от протеста пред полицията в Хасково

Районна прокуратура-Пазарджик поиска постоянна мярка „Задържане под стража“ за 35-годишния Димитър Михайлов. Той беше привлечен като обвиняем за това, че не е положил достатъчно грижи за питбула-убиец.

Районен съд-Пазарджик гледа днес искането на прокуратурата за налагане на постоянна мярка за неотклонение „Задържане под стража“ на 35-годишния Димитър Михайлов. Той беше задържан, след като питбулът, който отглеждал нахапа до смърт тригодишно момченце от село Мокрище.

Собственикът на кучето отрече то да е било агресивно и недохранено.

Още: Пиян с джип помете колчетата на бул. „Черни връх“ в София (СНИМКИ)

Още: Камъни и яйца по полицията в Хасково: Гняв заради убийство на 18-годишно момиче (ВИДЕО)

Близки и приятели на задържания също потвърдиха, че кучето не е налитало на хора, но малкият Тошко най-вероятно го е дразнил или ударил с пръчка. Според тях майка му била проститутка в Германия и изобщо не се интересувала за него, а баба му също не се грижела добре за детето.

Адвокатът на Димитър Михайлов поиска съдът да остави без уважение искането на прокуратурата, защото по думите му той се е грижил много добре за кучето, което не е било злобно и агресивно, а и е било вързано на синджир. Съдия Красимир Лесенски прецени, че 35-годишният мъж е нямало как, докато е бил на работа, да осигури пряк надзор над питбула. Той не само не му наложи мярка за неотклонение, но и разпореди незабавното му освобождаване от ареста.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес