Възрастен мъж загина след инцидент с асансьор

10 октомври 2018, 09:33 часа • 3709 | прочитания

Възрастен мъж загина след инцидент с асансьор в Кърджали. 72-годишният пенсионер опитал сам да се измъкне от заседналия асансьор.

Още: Подробности как е убита 18-годишната Магдалена: Извършителят със самопризнания

Още: Трима души загинаха на място у нас след като камион помете спряло такси

В 4 следобед на 6 октомври жители на блока подават сигнал до техника, че асансьорът не работи. Първоначално не се свързали с него, но по-късно успели и той обяснил, че има работа и ще ги посети малко по-късно.

Три часа по-късно хора от блока пак звънят на техника, за да съобщят за инцидента с възрастния мъж, уточнява bTV.

Преди да полети в шахтата, 72-годишният мъж взима асансьора от шестия етаж, но между четвъртия и петия засяда в него. 40-годишният асансьорът няма авариен паник бутон, а мъжът няма телефон. И предприема рисковия ход да се измъкне сам.

Още: Повдигнаха обвинение на шефа на митницата в Пловдив

Още: Семейство превърна чужденка у нас в съвременна робиня

Смъртта на мъжа се разследва от прокуратурата в Кърджали. Назначена е техническа експертиза, която ще покаже дали асансьорът е бил опасен и има ли отговорни за инцидента.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес